ofma-wib-logo-colorofma-wib-logo-colorofma-wib-logo-colorofma-wib-logo-color
  • O nas
    • O forum
    • Nasza działalność
    • Do pobrania
  • Konferencja
  • Współpraca
  • Aktywny student
  • Kontakt
✕

14 kwietnia 2022 roku odbyło się szóste spotkanie Klubu Liderów Studenckich pt. „Zrozumieć świat. Od wschodu do zachodu”. Spotkanie zgromadziło prawie 30 uczestników z całej Polski, którzy mogli wysłuchać wystąpień trzech ekspertów, po czym mieli możliwość porozmawiać
z nimi w sesji Q&A.

Pierwszy gość, dr hab. Maciej Duszczyk, prof. UW, mówił o obecnej sytuacji oraz przyszłości uchodźców z Ukrainy. Podkreślił jak ważna jest ścisła współpraca między czterema podmiotami – rządem, samorządem, organizacjami pozarządowymi i społeczeństwem obywatelskim, żeby poradzić sobie z różnego rodzaju wyzwaniami, które stoją za kryzysem migracyjnym. Przypomniał również, że „aktualną sytuację należy porównać do maratonu, nie sprintu”, ponieważ w sprincie wszystko się dzieje „tu i teraz”, po około 10-15 sekundach jest to już za nami, natomiast w maratonie są różne etapy, momenty, więc bardzo istotne jest odpowiednie rozłożenie sił.

W drugiej części spotkania dr Michał Bogusz – główny specjalista Ośrodka Studiów Wschodnich w Warszawie opowiedział o sytuacji geopolitycznej i społeczno-gospodarczej w Chinach przez pryzmat pandemii oraz trwającej wojny na Ukrainie. Odpowiedział na pytania dotyczące np. stosunków międzynarodowych, pozycji mediów, rozwoju gospodarki oraz sytuacji demograficznej.

Trzeci gość, dr Łukasz Pawłowski – współzałożyciel Podkastu amerykańskiego mówił o aktualnej sytuacji ekonomicznej i politycznej Stanów Zjednoczonych, również w kontekście amerykańskich nastrojów społecznych oraz pozycji państwa na arenie międzynarodowej. Uczestnicy zadali pytania związane m.in. z podejściem społeczeństwa i władz do wojny na Ukrainie.

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom i uczestnikom VI spotkania Klubu Liderów Studenckich oraz zapraszamy do udziału w kolejnych spotkaniach już niebawem!

—

Klub Liderów Studenckich to inicjatywa organizowana przez Warszawski Instytut Bankowości w ramach projektu „Aktywny Student” pod patronatem Związku Banków Polskich. Celem Klubu jest prowadzenie międzypokoleniowej dyskusji oraz wymiany doświadczeń na tematy ważne z punktu widzenia młodego pokolenia i przyszłości polskiego społeczeństwa.

Zobacz również

18 września, 2024

Portfel Studenta 2024 – koszty wciąż rosną choć wolniej, a młodzi Polacy coraz częściej próbują oszczędzać


Czytaj więcej
18 maja, 2024

VI Edycja OFMA on Tour – Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu


Czytaj więcej
30 kwietnia, 2024

Trzecie spotkanie z cyklu OFMA on Tour na Uniwersytecie Jagiellońskim


Czytaj więcej

ul. Kruczkowskiego 8,
00-380 Warszawa

22 182 31 70

ofma@wib.org.pl

  • Strona Główna
  • O Forum
  • Nasza działalność
  • Współpraca
  • Do pobrania
  • Aktualności
  • Aktywny student
  • Kontakt
  • Polityka prywatności
    Zgadzam się na przechowywanie w moim urządzeniu plików cookies, jak też na przetwarzanie w celach analizy moich zachowań w niniejszej Stronie moich danych osobowych, zapisywanych w tych plikach, pozostawianych przeze mnie w ramach korzystania ze Strony przez Fundację Warszawski Instytut Bankowości z siedzibą w Warszawie, ul. Solec 38 lok. 104 oraz jego Partnerów. Więcej informacji związanych z przetwarzaniem danych osobowych znajdą Państwo w naszej Polityce Prywatności. Wyrażenie zgody jest dobrowolne, przyjmuję do wiadomości, że mogę w dowolnym momencie wycofać tę zgodę poprzez kontakt opisany w Polityce Prywatności.RozumiemPolityka prywatności