Na nowy rok akademicki 2020/2021, Warszawski Instytut Bankowości w ramach projektu „Aktywny Student”, przygotował pakiet startowy publikacji skierowany do studentów. W tym roku, do kolejnych edycji raportów „Portfel Studenta” i „Studenci na rynku nieruchomości” oraz biuletynu „Aktywny Student”, dołączył „Przewodnik dla zagranicznych studentów” – dostępny w trzech zagranicznych wersjach językowych.

- Publikacje przygotowane z naszymi partnerami to źrodło praktycznej wiedzy i porad z różnych obszarów życia studenckiego. Warto zapoznać się z nimi, również w obliczu szczególnego okresu, jakim dla świata akademickiego jest obecna już od kilku miesięcy pandemia. Zgromadzone w materiałach informacje, oprócz wielu uniwersalnych treści, dotyczą także bieżących kwestii takich jakich nauka zdalna, cyberbezpieczeństwo czy rynek pracy – powiedział Michał Polak, Wiceprezes Zarządu WIB.

Pakiet startowy WIB dla studentów na rok akademicki 2020/2021 zawiera:

  • siódmy numer „Aktywnego Studenta”, a w nim wiele informacji skierowanych przede wszystkim do studentów pierwszego roku, którzy dopiero co odnajdują się w świecie akademickim
  • Raport AMRON/WIB “Studenci na rynku nieruchomości 2020”, poświęcony szczegółowej analizie danych dot. najmu studenckiego, który w Polsce stanowi istotną część całego rynku mieszkań na wynajem. Od marca 2020 r. sytuacja na rynku nieruchomości dla studentów istotnie zmieniła pandemia koronawirusa, ale Raport obejmuje już najświeższe tegoroczne dane dotyczące najmu studenckiego.
  • piątą edycję Raportu Związku Banków Polskich i WIB „Portfel Studenta”, w którym poruszone zostały informacje m.in. na temat miesięcznych wydatków studentów czy poziomu ich wiedzy finansowej. Raport został uzupełniony o praktyczną część poradnikową w obszarze finansów i cyberbezpieczeństwa
  • „Przewodnik dla zagranicznych studentów”, czyli nowy element pakietu startowego da studentów, który jest zbiorem praktycznych i sprawdzonych informacji przydatnych osobom zza granicy, podejmującym studia w polskich uczelniach. Przewodnik, został wydany w trzech wersjach językowych: angielskim, hiszpańskim oraz ukraińskim, a umieszone w nim treści zostały podzielone na cztery obszary tematyczne: bezpieczeństwo, finanse, wsparcie oraz aktywność.