25 listopada z inicjatywy Warszawskiego Instytutu Bankowości zainaugurowano Klub Liderów Studenckich! Inicjatywa ma na celu prowadzenie międzypokoleniowej dyskusji na tematy ważne z punktu widzenia młodego pokolenia i przyszłości polskiego społeczeństwa.

Ideą jest, by podczas spotkań inicjować integrację między uczestnikami a wykładowcami Klubu, zachęcać do wymiany wiedzy, umiejętności i doświadczeń w obszarze ekonomii, nowoczesnych technologii i rynku pracy oraz wspierać rozwój kariery najbardziej aktywnych młodych ludzi.

Pierwsze spotkanie poświęcone było rozwojowi kariery zawodowej w dobie świata cyfrowego. Ponad 30 liderów studenckich z całej Polski spotkało się z przedstawicielami biznesu, by poznać aktualną sytuację na rynku pracy, a także kierunki rozwoju i wyzwania jakie stawia przed nimi współczesny świat.

Spotkanie otworzył Wiceprezes Warszawskiego Instytutu Bankowości – Michał Polak, który przedstawił ideę Klubu oraz plany kolejnych spotkań. Oficjalnej inauguracji Klubu dokonał Prezes Związku Banków Polskich – Krzysztof Pietraszkiewicz, a w swoim krótkim wystąpieniu mówił o wyzwaniach jakie stoją przed młodymi ludźmi i obszarach szczególnie ważnych dla polskiego społeczeństwa i gospodarki.

Gościem specjalnym inauguracji był Prezes BNP Paribas Bank Polska – Przemysław Gdański, który nie tylko opowiedział o karierze w sektorze bankowym, ale również podzielił się z uczestnikami przemyśleniami o kluczowych umiejętnościach i kompetencjach, które są potrzebne by odnaleźć się we współczesnym rynku pracy. Ciąg dalszy wątków poruszonych w wystąpieniu miał miejsce w sesji Q&A, w której uczestnicy dopytywali o interesujące ich kwestie.

W drugiej części spotkania odbyła się debata „Rozwój kariery zawodowej w dobie świata cyfrowego”, w której udział wzięły Aleksandra Adamowicz-Hesselroth (Founder, Jobcierge), Sara Koślińska (Founder, Limitless) oraz Anna Sendrowicz (Employer Branding Manager, Deloitte). Poruszone zostały tematy związane nie tylko ze ścieżką kariery zawodowej, ale również porozmawiano na tematy, które towarzyszą młodym w starcie na rynku pracy (work-life ballance, przyszłość rynku pracy, praca zdalna w dobie pandemii).

Najbliższe spotkanie odbędzie się w marcu, jako wydarzenie towarzyszące 5. Kongresowi Edukacji Finansowej i Przedsiębiorczości.