1 października br., ukazał się specjalny 8-stronicowy dodatek prasowy dla studentów do ogólnopolskiego wydania Dziennika Gazety Prawnej przygotowany we współpracy z Warszawskim Instytutem Bankowości. W dodatku m.in. analiza sytuacji finansowej polskich studentów na podstawie Raportu „Portfel Studenta 2020” i prognozy nowej, post-covidowej rzeczywistości na uczelniach.

Projekt dodatku DGP i WIB „Na studia” to efekt współpracy dziennikarzy jednego z największych dzienników w Polsce oraz dziennikarzy studenckich, zintegrowanych wokół idei Ogólnopolskiego Forum Mediów Akademickich (OFMA), koordynowanego w ramach projektów edukacyjnych Związku Banków Polskich i WIB.

Istotną częścią dodatku jest zapis debaty pt. „Studia i co dalej”, w której udział wzięli m.in. Wiceminister Nauki i Szkolnictwa Wyższego – Anna Budzanowska, Prezes ZBP i Polskiego Forum Akademicko-Gospodarczego – Krzysztof Pietraszkiewicz oraz Przewodniczący Parlamentu Studentów RP – Dominik Leżański.

Na łamach DGP, dziennikarze studenccy pod okiem doświadczonych redaktorów dziennika, poruszyli także takie kwestie jak m.in. znaczenie rozwoju kompetencji cyfrowych i wiedzy finansowej wśród młodych osób czy sytuacja mieszkaniowa studentów.

Dodatek powstał w ramach projektu „Aktywny Student” realizowanego przez WIB we współpracy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego.