doktorat-wdrożeniowy-grafika-1

6 lipca br. został rozstrzygnięty konkurs na studencką koncepcję tzw. doktoratu wdrożeniowego. Jego ideą było upowszechnianie wśród studentów wiedzy na ten temat oraz popularyzowanie działalności naukowej. Konkurs, organizowany przez Warszawski Instytut Bankowości, we współpracy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Parlamentem Studentów RP, zakładał opracowanie pomysłu na wdrożenie – rozwiązujące obecny problem lub usprawniające funkcjonowanie istniejącego już rozwiązania.


– Młodzi ludzie są dobrymi obserwatorami i dostrzegają w otaczającej ich rzeczywistości wiele zjawisk lub rozwiązań, które w pewien sposób można usprawnić lub nawet stworzyć zupełnie nowe pomysły. Jeśli taka koncepcja będzie realizowana dwutorowo, czyli w ramach ścieżki naukowej i pracy na rzecz konkretnego przedsiębiorstwa, to jest to właśnie istota doktoratu wdrożeniowego, którą chcieliśmy poprzez nasz konkurs pokazać. Rywalizacja studentów była zresztą elementem całej kampanii informacyjnej, którą zrealizowaliśmy w środowisku studenckim we współpracy z naszymi partnerami – Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Parlamentem Studentów RP

– powiedział Michał Polak, Wiceprezes Zarządu WIB.


Studenci swoje pomysły mogli zgłaszać w trzech formach: praca pisemna, prezentacja multimedialna, materiał wideo. Spośród nadesłanych prac komisja konkursowa wyłoniła trzy zwycięskie projekty.


Pierwsze miejsce zdobył student Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku – Adrian Janucik, za animację wideo przedstawiające pomysł zastosowania bakterii w terapiach nowotworowych, tak aby zwiększyć skuteczność stosowanych obecnie terapii. Drugie miejsce zajęła studentka Uniwersytetu Szczecińskiego – Renata Gola, która w swojej pracy podjęła tematykę zastosowania narzędzi Business Intelligence do analizy wpływu mediów społecznościowych na wartość spółek publicznych. Trzecie miejsce uzyskał student Szkoły Głównej Służby Pożarniczej – Wojciech Kowalski, za pomysł kompletnego modelu do analizy konstrukcji w warunkach pożarowych, pozwalającego na uwzględnienie w symulacji parametrów determinujących możliwość powstania pożaru i jego właściwości.


Nagrodami w konkursie był sprzęt elektroniczny: tablet Samsung Galaxy S5e z klawiaturą – za I miejsce, czytnik e-booków Kindle 10 – za II miejsce, oraz opaska sportowa Huawei Band 4 Pro – za III miejsce.


Nagrodzonym serdecznie gratulujemy!