„Aktywny Student” … również w kwarantannie

Aktywny-student

W okresie społecznej kwarantanny, kiedy powinniśmy dla naszego, wspólnego dobra pozostać w domach, Fundacja Warszawski Instytut Bankowości przygotowała kilka aktywności z myślą m.in. o studentach, dotychczas angażowanych przez WIB w ramach Programu „Bankowcy dla Edukacji” i Projektu „Aktywny Student”. Co ważne we wszystkich tych inicjatywach, można wziąć udział nie opuszczając swoich „czterech ścian”.

Wśród inicjatyw na uwagę zasługuje m.in. konkurs dla słuchaczy cotygodniowej audycji „3 grosze o ekonomii”, którego pierwsza edycja cieszyła się sporym zainteresowaniem, a na zwycięzców czekały ciekawe nagrody. Bez względu na konkurs, warto w czasie wolnym włączyć audycję, dzięki której można wzbogacić swoją wiedzę z zakresu finansów czy cyberbezpieczeństwa oraz dowiedzieć się o ciekawych inicjatywach środowiska studenckiego. Program przygotowywany od 3 lat przez Akademickie Radio Kampus dociera co tydzień zarówno do słuchaczy w Warszawie, jak i za pośrednictwem rozgłośni partnerskich do innych ośrodków akademickich w Polsce oraz jest dostępny również na platformie Spotify. Kolejną inicjatywą planowaną przez WIB jest m.in. wideoczat z dziennikarzem dla mediów studenckich.


W najbliższym czasie w mediach społecznościowych oraz stronie internetowej WIB zostaną umieszczone m.in. nowe materiały filmowe z zakresu cyberbezpieczeństwa i płatności bezgotówkowych o tematyce związanej z podwyższeniem limitu płatności zbliżeniowych z 50 do 100 zł, dezynfekcji i higieny przy korzystaniu z płatności bezgotówkowych oraz ogólnej promocji płatności bezgotówkowych. Filmy uzupełni cykl poradnikowych infografik. Warto pogłębić swoją wiedzę w tym zakresie!


Jednocześnie, w ramach akacji #studentsamwdomu, realizowanej przez Parlament Studentów RP, przeprowadzone zostaną szkolenia online skierowane do studentów z całej Polski. Webinaria dotyczyć będą m.in. bezpiecznych e-zakupów, płatności bezgotówkowych, ZUS, własnej historii finansowej oraz bankowości elektronicznej.


Warto rozwijać swoją wiedzę, umiejętności oraz zainteresowania! Warto być aktywnym! Warto pozostać w domu!